SANAT

Artful Living

42 Maslak, sanatla nefes alan bir yaşam alanı… Bay İnşaat’ın sanata, kültüre ve şehir yaşamına verdiği önem ve desteğin somutlaşmış hali…

"Basında en iyi konut reklamı başarı ödülü" 9. Kırmızı Reklam Ödülleri 2012Sanat ve bilimin, bir toplumun en temel yapıtaşları olduğu fikri üzerine kurulu "ArtfulLiving" konseptinden aldığı ilhamla kültür ve sanatın nabzını tutan 42 Maslak, aynı zamanda yaşam ve sanatın iç içe olduğu bir hayat tarzı da sunuyor.

42 Maslak, kentin kültür ve sanat hayatına yön veren mecralar yaratarak sanatın etki alanını genişletirken, bulunduğu bölgeye bu anlamda da katkıda bulunuyor. Sahip olduğu çok amaçlı gösteri merkezinin yanında, tüm ortak kullanım ve yaşam alanlarına yayılan etkinlik ve sergi alanlarında sanatla ilgili projeler ve eğitim programları gerçekleştiren 42 Maslak, başlı başına bir “sanat merkezi” olarak hizmet veriyor. Her köşesinde başka bir sanat eseriyle karşılaşacağınız 42 Maslak’ta, dönemsel olarak sergilenecek, birbirinden güzel ve değerli çalışmalar görmeniz mümkün. İstanbul’da yakından takip edeceğiniz yeni çağdaş sanat merkeziniz olacak 42 Maslak’ta yerinizi aldığınızda, günlük yaşamınız sanatla çevrelenecek, sanatla zenginleşecek…

Artful Living

ARTFULLIVING.COM.TR

SANATI, SANATÇIYI VE SANATSEVERİ BULUŞTURAN PLATFORM: ARTFULLIVING.COM.TR


Takip Edin:Artful Living sanat, kültür yaşam ve edebiyat alanlarında izleyicisine nitelikli haber ve özgün içerik sunar. İzleyicilerini sanat ve kültür yaşam hayatının bir parçası yaparak, paylaşımlarda bulunmalarını, yorumlar yapmalarını, takipte bulunabilmelerini ve ürettiklerini paylaşabilmelerini sağlar, bu hâli ile Artful Living eşsiz bir sanat sosyal medyasıdır.

Sanatçıları ve yazarları tanıtırken, eserlerinin sunumu için uluslarası bir platform kurarak destek sunar. Yetenekli ve yaratıcı dimağların öne çıkabilmesi ve meziyetlerini en iyi şekilde gerçekleştirmeleri için hizmet verir. Yaratacağı projeler ile sürdürülebilir bir sanat ve kültür topluluğu olmayı kendisine amaç olarak belirlemiştir.

Artful Living, Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı girişimi ile Bay İnşaat sponsorluğunda, Mart 2013 yılından beri İstanbul’da devamlılığını sürdürmektedir.

Sanatın ve bilimin bir toplumu geleceğe taşıyan en temel yapılar olduğuna olan inancı ile geleceğe bırakabileceği en iyi mirasın bu iki unsur ile donatılmış bir toplum olduğuna inanır. Artful Living sürdürülebilir bir sanat ve kültür topluluğu oluşturarak, pozitif bir dönüşümün parçası olmaktan içtenlikle mutluluk duyar.Bay İnşaat’ın sanatı sınırlı kaldığı gösteri alanlarından çıkarmak felsefesini benimseyen ‘sanat’ konseptli ilk inşaat projesi 42 Maslak, galeriler ile işbirliği yapıyor ve Art!SPACEGallery’de ortalama her iki ayda bir değişen sergi ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

Art!SPACE Gallery bugüne kadar,MarcusGraf, Ebru Yetişkin, Kerimcan Güleryüz, Pırıl Güleşci, Gökhan Karakuş, Ali Bakova, TheEmpire Gallery, PG Gallery, Mixer, Artsümer Gallery, Sanatorium, X-ist, Çağla Cabaoğlu Gallery, Daire Gallery, Gama Galleryolmak üzere pek çok galeri ve küratör ile işbirliğinde sergiler açtı.

Bu işbirlikleri çerçevesinde aralarında Mehmet Güleryüz, Ara Güler, Viyana Oda Orkestrası, Ahmet Güneştekin, Komet, Mustafa Seven, Koray Erkaya, Tamer Yılmaz, Zeynel Abidin Ağagül, Merih Akoğul’un da bulunduğu yerli/yabancı pek çok sanatçıyı ağırladı.

42 Maslak’ta yer alan Art!SPACE Gallery, dört yılı geride bırakırken çok daha geniş sergileme ve sanat alanlarıyla izleyicilerle buluşuyor. Art!SPACE Galleries diğer kurumlarla işbirliği içine girmeyi; özellikle yakın çevresiyle etkin bağlar kurarak hem 42 Maslak’ı hem de Maslak bölgesini sanatsal ve kültürel etkinlikler bakımından yeni ve alternatif bir çekim noktası haline getirmeyi hedefliyor.

İletişim İçin : zeyneps@bayinsaat.net

Artful Living

ARTMASLAK, yolu Maslak’tan geçen yaşam tutkunlarının kılavuzu olmak gayesiyle, Maslak’a dair bir sanat haritası çıkarmak için çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Takip Edin:Son yıllarda Maslak’ta hızla gelişen iş ve sosyal yaşamı kültür ve sanat projeleriyle buluşturmayı amaçlayan ARTMASLAK platformu Maslak bölgesinde yer alan ve sanatı yaşamın her anında kitlelerle buluşturmayı amaçlayan kurumların gönüllülük esasıyla başlattıkları özel bir girişimidir. İstanbul gibi büyük bir metropolün yeni akım yaşam merkezi olarak nitelendirilen Maslak bölgesinin gerek iş gerekse sosyal yaşamda dinmeyen ritminden ilham alarak bir araya gelen ARTMASLAK girişimini başlatan kurumlar ise 42 MASLAK ve artfulliving.com.tr, Turkmall Sanat ve Uniq İstanbul, ELGİZ MÜZESİ, Karbon Gallery ve SANAYİ 313’tür. Aynı zamanda Maslak’taki mevcut sanat projelerini, etkinlikleri ve yeni fikirleri de buluşturan bir web sitesi olarak www.artmaslak.com’u da hayata geçiren bu girişim Maslak bölgesinde sanatın gelişmesine katkıda bulunmayı ve geleceğe sanat üreten bir Maslak bırakmayı amaçlıyor.